Za účelem zlepšení Vám poskytovaných služeb využívají naše stránky soubory cookie.

Kde nás najdete

Velkoobchod Vítovec, s.r.o.
Pekárenská 79
370 04 České Budějovice
Otevírací doba: 
Po - Pá 7:00 - 15:30
info@velkoobchodvitovec.cz
www.velkoobchodvitovec.cz 
777 890 245


Příběh založení a vývoje naší firmy

Velkoobchod Vítovec s.r.o., člen skupiny Office group s.r.o., vznikla již v roce 1996, jako ryze rodinný velkoobchod kancelářských, školních, hygienických a úklidových potřeb. Na skladových prostorech čítajících cca 1000m2 je pro Vás připraven široký sortiment zajímavého zboží.

Při zaměstnání v roce 1996 jsem si zařídil Živnostenský list a začal pomalu obchodovat. Po zdravotních problémech jsem musel změnit zaměstnavatele a v hlavě mi pomalu uzrávala myšlenka živit se sám. Synové začínali svůj život, dcera školu zvládala výborně, manželka měla slušné zaměstnání a já tedy začal podnikat.

První obchody byly opravdu nákup – prodej, ale za krátkou dobu jsem potřeboval skládek. Pronajal jsem si buňku za lahev whisky na celý rok....To byla nádhera .

Zboží jsem zprvu rozvážel osobním autem, toaletní papír je ale objemný, proto jsem si půjčil Škoda 1203 od kamaráda. Jako bývalý automechanik jsem dal automobil do dobrého stavu, ale za dva měsíce si kamarád o vůz řekl.
Poprvé jsem šel do dluhu a na leasing si vzal první Ford transit. Dařilo se mi, buňka se pomalu začala plnit zbožím, já rozvážel a zákazníci mne donutili hledat větší sklad, aby nemuseli na zboží čekat.

Když jsem šel na kontrolu k lékaři, jel se mnou ve výtahu pán, zeptal se mě kam za kým jedu do devátého patra. „Potřeboval bych mluvit s panem ředitelem, jestli nemá v budově volné skladovací prostory „ odpovídám. Pán byl ředitel, nabídl mi volný prostor v suterénu budovy a také mi je pronajal. Parádní náhoda !!!

Rok 2001 se stal zlomovým. Do podnikání se mnou vstoupila moje manželka a ze skladu se začala tvořit i maloobchodní prodejna. Za tři měsíce přišel k nám do firmy syn Pavel, který začal místo mne rozvážet zboží zákazníkům a já se více začal pečovat o zákazníky, moje paní vedla maloobchod. Na podzim k nám přišel můj syn Petr a rodina byla i v podnikání kompletní.

Životní zkouškou prošla naše firma při pro nás katastrofální povodni v roce 2002, kdy naše kompletní skladové zásoby zasáhla do 2M výšky voda...Snad jsem tenkrát i chtěl skončit, ale synové s kamarády, manželka s dcerou a naši příbuzní nám velice pomohli zase se vyškrábat z úplného dna. A tak jsme začali znovu od začátku !!!

Zákazníci byli skvělí, nakupovali u nás, dodavatelé mi dali zboží s delší splatností, my rozšířili sortiment, pronajali si větší skladové prostory a přijali našeho prvního zaměstnance, který je s námi ve firmě dodnes.

Pracujeme stále spolu, v nezměněné sestavě a to již šestnáct let. V roce 2015 jsem založil firmu Velkobchod Vítovec s.r.o., dcera převzala maloobchodní prodejnu a já převedl z fyzické osoby na velkoobchod. Věřím že moji synové povedou firmu dobře, budou na trhu další roky obchodovat tak, aby byl u firmy Vítovec zákazník spokojený a rád se k nám vždy vrátil.

Závěrem bych chtěl velice poděkovat našim zákazníkům, kteří jsou naší firmně věrní a nakupují u nás již dlouhá léta. Velice si toho vážíme a utvrzuje nás to v tom, že to co děláme, děláme dobře a slíbit můžeme, že naše služby budeme nadále zdokonalovat.

S úctou k našim zákazníkům

Váš Velkoobchod Vítovec s.r.o.Pro získání více informací je potřeba se přihlásit !